Na OKO KALEJDOSKOPU zgłoszono aż 160 filmów!

Co roku bijecie rekordy, co nieustannie nas zachwyca!

Dziękujemy bardzo za wszystkie filmy nadesłane na VI Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU. To wspaniała panorama różnych tematów, opowieści radosnych i poważnych, bogactwo form i sposobów tworzenia. Trzymamy więc kciuki za wszystkich autorów i cieszymy się, że widzowie w Poznaniu i w miastach, w których działają partnerzy Przeglądu OKO KALEJDOSKOPU,  będą mogli zobaczyć te piękne i ważne obrazy.

Listę zakwalifikowanych filmów możecie znaleźć TUTAJ.

W dniach 1 i 2 kwietnia 2019, w Kinie Pałacowym w Poznaniu, odbędą się cztery projekcje konkursowe. Filmy będą oglądały dzieci z poznańskich szkół oraz jury w składzie: Janusz Gałązkowski, Katarzyna Oracz, Aleksandra Szmida. We wtorek 2 kwietnia wieczorem skontaktujemy się z laureatami i zaprosimy na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, która odbędzie się w piątek 5 kwietnia, o godzinie 12.00, w Kinie Pałacowym. 

Poznajcie naszych jurorów:

Janusz Gałązkowski

Pracuje w Poznańskim Telewizyjnym Studiu Filmów Animowanych jako animator. Jest współreżyserem filmów animowanych. Posiada wieloletnie doświadczenie w animacji 2D począwszy od storyboardu, poprzez projekty animacyjne, layout oraz animację. Współpracował z wieloma znanymi reżyserami filmów animowanych między innymi przy takich filmach, jak: „Miniatury do muzyki klasycznej”, „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego”, „O zabawkach dla dzieci”, „O wielkim wstydzie”, „Jak szukaliśmy Lailonii”, „O kowalu i diable”, „Poznańskie koziołki”. Jest laureatem wielu nagród za animację. W przeszłości zajmował się ilustrowaniem książek dla dzieci.

 

Katarzyna Oracz

Wolny duch od urodzenia lub jeszcze wcześniej. Od dziecka wszędobylska i ciekawa wszystkiego, ludzi, rzeczy i miejsc. Lubi przekraczanie granic (nie tylko geograficznych) i różnorodne wyzwania. Z wykształcenia pedagog specjalny (resocjalizacja). Studiowała też polonistykę, a podyplomowo edukację wczesnoszkolną i nauczanie języka polskiego jako obcego. Ukończyła pierwszą edycję Akademii Filmowej dla nauczycieli Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Z przypadku została nauczycielką i przez ostatnie kilkanaście lat dobrze się bawiła w różnorodnym i wielokulturowym środowisku uczniów i nauczycieli w niedużej międzynarodowej szkole podstawowej w Warszawie, gdzie oprócz nauki języka polskiego zajmowała się edukacją filmową i prowadziła warsztaty animacji. Nie lubi się nudzić, dlatego bywa „utrapieniem” dla uczniów ;) . W pracy, i nie tylko, lubi angażować dzieci i dorosłych w performensy, happeningi i dobrą zabawę. Zazwyczaj nie rusza się nigdzie bez roweru, niezależnie od pory roku i miejsca pobytu.

 

Ola Szmida

 

Rysowniczka, ilustratorka i reżyserka filmów animowanych. Studiowała animację na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Kunsthochschule für Medien w Kolonii (stypendium DAAD). Jej głównym zainteresowaniem jest rysunek. Wielki wpływ na jej twórczość miały komiksy z Kaczorem Donaldem, które obsesyjnie czytała od wczesnego dzieciństwa. Współpracowała między innymi z: BBc, Ermenegildo Zegna, Boiler Room, Southbank Centre, Rookie mag, Vice Magazine, Disney Polska. Jej filmy animowane były pokazywane i nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach