Pierwsza tegoroczna Scena Czytana już za tydzień!

Zapraszamy na sztukę "Marylka i mama z kałuży" Magdaleny Mrozińskiej.

Marylka jest sierotą wychowywaną przez surową ciotkę Bertę. Zamiast realizować swoją pasję, jaką jest malarstwo, spędza wolny czas na nudnych kursach ekonomii. W dniu swoich szóstych urodzin dziewczynka wpada do kałuży, która okazuje się portalem do świata wiedźmików. Tam poznaje mądrego Kreta, Gąsienicę i Franka.

Od nich dowiaduje się, że sama jest małą wiedźmą, a także poznaje historię własnego pochodzenia. Okazuje się, że ciotka Berta i mama Marylki, Fikuśna Wanda, zakochały się w tym samym wiedźmiku. Aleksander Wspaniały wybrał jednak Wandę, co rozwścieczyło Bertę do tego stopnia, że wiedźma porwała malutką siostrzenicę i uciekła z nią do świata ludzi. Poszukiwania córki poprowadziły zrozpaczonego ojca na drugą stronę kałuży, gdzie tragicznie zginął. Na wieść o tym Wanda przepadła bez wieści.

Teraz Marylka wspólnie z Frankiem postanowili udać się na jej poszukiwania...

Tekst otrzymał wyróżnienie w 29. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w roku 2018.

Po czytaniu odbędzie sie spotkanie z autorką. Poprowadzi je Ewa Obdrębowska.

Scena Wspólna, 14 stycznia, godz. 11.00

Tekst: Magdalena Mrozińska

Opieka reżyserska: Artur Romański

Czytają: Irena Dudzińska, Ania Langner, Katarzyna Romańska, Magdalena Mrozińska, Michał Grudziński, Artur Romański

Czas trwania: 60 min. + dyskusja

Wiek uczestników: od 6 lat

Cykl spotkań pod nazwą SCENA CZYTANA zaprasza do zapoznawania się z najnowszymi sztukami teatralnymi w formie czytanej przez zawodowych aktorów. Centrum Sztuki Dziecka powołało ją w roku 2005, zapraszając młodzież poznańskich gimnazjów i liceów na spotkania z autorami oraz ich tekstami o aktualnej i ważnej dla młodych ludzi problematyce: dojrzewania, przemocy, problemów w rodzinie, nietolerancji, ale także miłości, przyjaźni, lojalności i in. Teksty pochodzą z zeszytów Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży.
Po każdej prezentacji tekstu odbywa się dyskusja, podczas której widzowie mogą debatować nad usłyszanem właśnie tekstem.

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).

Koszt biletu na Scenę Czytaną - 5 zł

Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Bilety do kupienia na Bilety24

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej i Kartę Seniora udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Szanowni Widzowie!

Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.