Jagoda i jej niedźwiedzie na Scenie Wspólnej

 

Połowa ferii  za nami, a my już przygotowujemy dla Państwa nowy repertuar. W marcu na deskach Sceny Wspólnej zobaczymy premierę sztuki  Karin Serres Jagoda i niedźwiedzie w reżyserii Jerzego Moszkowicza. Będzie to historia małej dziewczynki i jej tajemniczych niedźwiedzi. Przekonamy się kto oprócz niej je widzi, kogo niepokoją, dla kogo są zagrożeniem. Nasz nowy spektakl dedykujemy widzom powyżej dziewiątego roku życia.

JAGODA I NIEDŹWIEDZIE (LOUISE LES OURS) - PREMIERA
Karin Serres
Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Obsada: Malwina Brych (na zdjęciu), Martyna Zaremba-Maćkowska, Paweł Binkowski, Radosław Elis
Prapremiera polska 12 marca 2018
Spektakl dla widzów od 9 lat.
Jagoda ma 11 lat. I tatę. I siostrę. I niedźwiedzia, który chodzi za nią krok w krok, choć nikt poza dziewczynką go nie widzi. Czy coś może być tak małe, że nie da się tego dostrzec gołym okiem? Czy coś może być tak duże, że wzrok tego nie ogarnia? Czy na świecie jest tylko to, co widać? A co z tym, czego nie widzimy, ale rozumiemy? Co z tym, czego nie widzimy, ale czujemy? Co z tajemnicą? Zapytajcie Jagodę.
Spektakl powstaje w koprodukcji Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Teatru Nowego im. T. Łomnickiego w Poznaniu.
Publikacja w 34. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży.
Data: 13 marca, godz. 10.00 i 13.00
Stopklatka
Malina Prześluga
Reżyseria: Łukasz Chrzuszcz
Występują: Łukasz Chszuszcz, Marika Liana
Stopklatka przedstawia historię Chłopaka, który ulegając poważnemu wypadkowi, zostaje sparaliżowany i skazany na wózek inwalidzki. Nowa sytuacja wpływa na jego relacje z najbliższymi. Sztuka ukazuje codzienne zmaganie bohatera z niepełnosprawnością, z uciekającymi spojrzeniami napotkanych ludzi, brakiem zrozumienia i tęsknotą za życiem sprzed wypadku, sprzed „stopklatki”. Jego nieograniczona wyobraźnia pozwala mu jednak przeżyć rzeczy, o których nie śni się nawet ludziom zupełnie zdrowym. Spektakl dla młodzieży od 14 lat
Data: 19 marca, godz.10.00 i 12.00
           23 marca, godz.18.00
SCENA CZYTANA
Wrona i Niedźwiedź albo słońce świeci wszystkim
Martin Baltscheti
Czytają: Przemysław Chojęta i Julia Rybakowska
Opieka reżyserska: Artur Romański
Dyskusja: Krzysztof Cicheński
Scena Czytana to cykl prezentacji najnowszych sztuk teatralnych w formie czytanej przez zawodowych aktorów. Centrum Sztuki Dziecka powołało ją w roku 2005, zapraszając młodzież poznańskich gimnazjów i liceów na spotkania z autorami oraz ich tekstami o aktualnej i ważnej dla młodych ludzi problematyce: dojrzewania, przemocy, problemów w rodzinie, nienawiści, nietolerancji i in. Dla autora taka konfrontacja tekstu z publicznością stanowi sprawdzian zawartości myślowej i formy artystycznej, to dobra lekcja na temat „co i jak pisać”.
Wiek: od 10 lat
Czas: 60 minut + dyskusja
Data: 19 marca, godz.18.00
Morfeusz Sen
Tekst, dramaturgia i reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Premiera 13 lutego 2017
Na początku był… Radosław Elis! To jego aktorskie i wokalne talenty, a także znakomity kontakt z małymi dziećmi, stały się dla Jerzego Moszkowicza inspiracją do napisania tekstu „Morfeusz Sen” oraz przeniesienia go na scenę.
Grupka przedszkolaków i młodszych „szkolniaków” zgromadzi się w przytulnym dziecięcym pokoju. Każdy z widzów będzie mógł poczuć się bohaterem przedstawienia o zasypianiu, mięciutkiej pościeli, sennych marzeniach i tajemnicach. Nie zabraknie także kołysanek, które uśpią jawę, a obudzą wyobraźnię. To ona pozwoli odpowiedzieć na wiele pytań, także tych spędzających sen z powiek.
Występuje: Radosław Elis
Scenografia: Jakub Psuja
Muzyka: Gabriel Kaczmarek
Kostiumy: Angelina Janas-Jankowska
Spektakl dla dzieci od 5 do 7 lat.
Data: 20 marca, godz.10.00 i 12.00
Olbrzymek
Suzanne Lebeau
Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Obsada: Maria Rybarczyk, Radosław Elis
Tańczy: Paulina Wycichowska
Szymek nie jest taki sam jak dzieci z jego klasy. W czym tkwi jego inność? We wzroście? W sile? A może w mrocznej tajemnicy? Właśnie poszedł pierwszy raz do szkoły. Jest pilnym uczniem, dzielnie stawia litery na kartkach nowego zeszytu. Mieszka razem z mamą w drewnianym domu na skraju lasu. Lasu, który pełen jest wilków, myśliwych, płochych zajęcy i dziwnych zapachów, które niezmiernie pociągają chłopca. Lasu, w którym w środku zimny można znaleźć krzak kwitnącej róży…
Wiek: od 11 lat
Czas: 70 minut
Data: 10 i 11 kwietnia, godz.10.00
Jeremi się ogarnia. LOL
Szymon Jachimek
Reżyseria: Dorota Abbe
Występują: Julia Patan, Kinga Roszak, Nikodem Kaczmarek, Mateusz Jan Pluta, Michał Satława,Piotr Czekała
Jeremi, Maciek i Dżordż, kumple z tej samej klasy, wolny czas spędzają grając i czatując w Internecie. Pewnego dnia, podczas eskapady on-line, Maciek przyznaje się, że wykryto u niego guza. Poważna choroba kolegi znacząco wpływa na dotychczasowe życie chłopców. Jeremi wraz z Dżordżem i koleżanką z wyższej klasy Sonią (wokalistką szkolnego zespołu) postanawia zorganizować koncert dedykowany choremu koledze. Czeka go jednak niełatwe zadanie. Musi nie tylko pokonać nieśmiałość w stosunku do dziewczyny oraz swoją niechęć do nawiązywania kontaktów międzyludzkich w realu, ale także wystąpić publicznie przed całą szkołą. Czego jednak nie robi się w imię przyjaźni.
Autor w swoim przesiąkniętym kabaretowością tekście, posługując się językiem stylizowanym na młodzieżowy slang, przedstawia współczesne problemy bliskie młodym ludziom, nie banalizując ich i nie bagatelizując.
Wiek: od 12 lat
Data: 16 i 17 kwietnia, godz.12.00 i 18.00
           18 kwietnia, godz.12.00
Bilety:
18 zł bilet indywidualny na spektakl
16 zł bilet grupowy
1 zł bilet dla opiekuna
5 zł bilet na Scenę Czytaną
Rezerwacja biletów grupowych: rezerwacje@csdpoznan.pl   tel. 884 936 747, 61 646 44 73
Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.
Miejsce: Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą
Ministerstwo KulturyPoznań