Ze Środy na Piątek - Przegląd Teatrów - godz. 18.00

Szczurzysyn. Jeden akt o nienawiści
Teatr Tu z Czarnkowa

„Szczurzysyn” to geneza narodzin ksenofobii i nietolerancji. Zła które tli się w obojętności codziennego życia. Życia, które rzadko bywa białe lub czarne, a częściej przybiera różne odmiany szarości.
Bohater to niewinny chłopak z blokowiska, który jednak nie pasuje do otoczenia autochtonów. Tubylcy wpływają na jego sposób postrzegania świata. Szczurzysyn ulega, złamany przechodzi wewnętrzną przemianę – rodzi się zło.
Spektakl porusza aktualne problemy naszego społeczeństwa dla którego inność oznacza często wrogość. Dlaczego tak się dzieje?

Twórcy:
Tekst: Robert Jarosz
Reżyseria: Artur Geremek
Występują: uczniowie i absolwenci LO im. Janka z Czarnkowa oraz innych szkół ponadgimnazjalnych powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego

ARTUR GMEREK O ZESPOLE:

"Teatr TU działa przy LO w Czarnkowie od 2010 roku i trudno tu o konkretną datę. Nasz teatr nie powstał z dnia na dzień, nie był też efektem decyzji administracyjnej. Jakimś wyższym nakazem. Za namową uczniów założyłem Teatr bez nazwy. Był nawet trochę bezdomny, a konkretnie bez Sali do prób. Spotykaliśmy się po lekcjach zwykle w piątki i tak już zostało do dziś. Choć czasem nasze próby przypominają bardziej maraton i tuż przed premierą trwają wiele godzin do upadłego i to dosłownie. To prawdziwe zgrupowania i manewry teatralne. Wracając do naszej bezimienności. Przerzucani z sali do sali by nadążyć za biegnącym czasem i ciągłymi zmianami naszej lokacji na drzwiach wywiesiłem kartkę z informacją TEATR TU i tak zostało.

Teatr TU działa przy LO w Czarnkowie od 2010 roku i trudno tu o konkretną datę. Nasz teatr nie powstał z dnia na dzień, nie był też efektem decyzji administracyjnej. Jakimś wyższym nakazem. Za namową uczniów założyłem Teatr bez nazwy. Był nawet trochę bezdomny, a konkretnie bez Sali do prób. Spotykaliśmy się po lekcjach zwykle w piątki i tak już zostało do dziś. Choć czasem nasze próby przypominają bardziej maraton i tuż przed premierą trwają wiele godzin do upadłego i to dosłownie. To prawdziwe zgrupowania i manewry teatralne. Wracając do naszej bezimienności. Przerzucani z sali do sali by nadążyć za biegnącym czasem i ciągłymi zmianami naszej lokacji na drzwiach wywiesiłem kartkę z informacją TEATR TU i tak zostało."

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z autorem i zespołem.

Scena Wspólna, 12 kwietnia, godz. 18.00
Czas trwania: ok. 40 min.
Wiek uczestników: od 14 lat

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).

Ceny biletów na spektakle:

5 zł - pojedynczy spektakl

10 zł - karnet na trzy spektakle

Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Bilety do kupienia na Bilety24

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747, email: rezerwacje@csdpoznan.pl.

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej i Kartę Seniora udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Szanowni Widzowie!

Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.