AJDE! - zapraszamy na warsztaty ruchowe w rytm bałkańskiej muzyki

Poznajcie rytm i temperament Półwyspu Bałkańskiego.

Bałkany to takie miejsce w Europie, gdzie nadal istnieje żywy folklor. Ludzie w każdym wieku, w różnych regionach etnicznych, sięgają po ludowe instrumenty, uczą się białego śpiewu. Ale przede wszystkim  tańczą. Tańce bałkańskie odznaczają się bogatą różnorodnością. Pochodzą z różnych miejsc - Grecji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Macedonii, Albanii. Różnią się rytmem, tempem i temperamentem. Niektóre są skoczne, bardzo szybkie i dynamiczne, inne spokojne, płynne i stonowane. Mieszkańcy Bałkanów tańczą zarówno proste i stare tańce, jak i bardziej złożone, współczesne choreografie, zachowując tradycyjne kroki. Na warsztatach spróbujemy połączyć tradycyjne, nierówne metrum tańców bałkańskich ze współczesnym tańcem i ruchem. Muzyka grana na „żywo” doda kolorytu i energii wszystkim uczestnikom

Paulina Wycichowska – polska tancerka, solistka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, pedagog tańca i choreografka, absolwentka London Contemporary Dance School; W 2011 roku otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska", przeznaczone dla młodych twórców z różnych dziedzin sztuki, legitymujących się wybitnymi osiągnięciami, będące wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć artystycznych. Od roku 1998 jest związana z Polskim Teatrem Tańca, jako solistka oraz choreograf. Jest również pedagogiem tańca współczesnego (w różnych technikach, m.in. opartych na Graham i Cunningham) i choreologii praktycznej. Prowadzi kursy w ramach Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego, współpracuje również z wieloma ośrodkami w Polsce realizując warsztaty tańca współczesnego, terapii ciała i choreologii praktycznej na wszystkich poziomach zaawansowania.

Scena Wspólna, 19 pażdziernika, godz. 10.00 i 12.00
wiek: 7-10 lat 
bilety: 5 zł
prowadzenie: Paulina Wycichowska

fot. Beata Bieńkowska

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

Zapraszamy do przesyłania rezerwacji miejsc na adres rezerwacje@csdpoznan.pl

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Możliwość zakupienie biletów przed wydarzeniam tylko po uprzednim dokonaniu rezerwacji. Płatność gotówką.

Prosimy o odbieranie rezerwacji MINIMUM 30 minut przed wydarzeniem. Po tym czasie rezerwacje będą ANULOWANE.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

 

Data: 19 października
Godzina: 10.00 i 12.00
Miejsce: Scena Wspólna