Bałkański klimat zagości na Scenie. Zapraszamy na koncert AJDE!

Wydarzenie inspirowane jest muzyką bałkańską oraz legendą Nasreddina Hodży.

Hodża to legendarny filozof z Anatolii, bohater niezliczonych baśni i humorystycznych opowiastek. Widowisko zaprezentuje muzykę zespołu Tzigunz Fanfara Avantura, któremu zapomniana w ostatnich latach formuła orkiestry dętej posłużyła jako pretekst do realizacji własnej, oryginalnej wizji muzyki, będącą konfrontacją tradycyjnych melodii ludowych z rozwiązaniami zarezerwowanymi zwykle dla muzyki klubowej, elektronicznej, czy nowoczesnego jazzu. Ich radosne, pełne entuzjazmu, wszechogarniające muzykowanie porywa każdą publiczność, od dużych do małych. Pełne energii, radości i poczucia humoru są również miniaturowe anegdoty o Hodży. Postrzeganie świata przez tego swoistego antybohatera jest bliskie dzieciom, gdyż ma miejsce z pozycji „prostaczka”, który  jednak na swój sposób wszystko wie lepiej i który lubi się śmiać. W warstwie edukacyjnej widowisko niesie także poznanie instrumentarium orkiestry oraz rytmów i melodii tradycyjnych z różnych krajów: Bułgarii, Serbii, Macedonii, Grecji, Turcji i krajów arabskich. Koncert wzbogacony zostanie wizualizacją, przybliżającą niezwykłe pejzaże dźwiękowe tych regionów. 
Zespół Tzigunz Fanfara Avantura powstał w 2010 roku, a już w 2011 towarzyszył Kayah  podczas koncertów z utworami Gorana Bregovica, w 2012 stanął na podium festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, w 2013 wystąpił na legendarnym festiwalu orkiestr dętych w Guczy w Serbii oraz Sziget Festival na Węgrzech, koncertował w Portugalii, Francji, Rosji, Czechach, Mołdawii, Ukrainie i Niemczech. Ponadto, "Cygansi" pojawili się na festiwalach Top Trendy, Malta, Warszawa Singera, Ethno Port, koncertowali podczas Sylwestera z TVP2, na Giełdzie Papierów Wartościowych, w Dolinie Charlotty, sprawdzili się na niejednym polskim weselu, a nawet procesji Bożego Ciała! W 2012 roku wydali koncertowy album "Tsigunz Live at Meskalina", a we wrześniu 2014, nakładem wytwórni Gusstaff Records, ukazał się długo oczekiwany album Turbo Balkan Groove!!!

Scena Wspólna, 29 listopada, godz. 10.00 i 12.00
czas trwania: 60 minut
wiek: 7 - 12 lat

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

*Ceny biletów na spektakle:

18 zł - indywidualny
16 zł - grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł - dla opiekuna grupy (jeden opiekun na 15 os.)

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł. Fakturę za bilety zakupione on-line można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, rezerwacje@csdpoznan.pl.

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność gotówką.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Data: 29 listopada
Godzina: 10.00 i 12.00
Miejsce: Scena Wspólna