"Marvin" Marty Guśniowskiej - czytamy we wtorek

Zapraszamy na przezabawną i wzruszającą jednocześnie opowieść o tym, jak różnie można radzić sobie z lękiem przed śmiercią i przemijaniem

Marta Guśniowska Marvin

Tytułowy bohater jest dinozaurem, którego spokojne życie skończyło się w chwili, gdy usłyszał od lekarza, że jako przedstawiciel swojego gatunku jest skazany na wyginięcie. Od tej pory zamartwia się i nic nie sprawia mu radości, co więcej - pojmuje, że nie ma nikogo, kto mógłby opłakać jego stratę. Zamieszcza więc w gazecie anons z informacją, że poszukuje przyjaciela "na śmierć i życie". Na ogłoszenie odpowiada żółw Finn - przedstawiciel jednego z najdłużej żyjących gatunków zwierząt, który co prawda nie boi się śmierci, ale jednocześnie nie może znieść myśli o samotności. Do tego duetu dołącza motyl Ulisses (jak wiadomo, żywot motyla choć jest kolorowy, to bardzo krótki). Troje kompanów podczas podróży w poszukiwaniu lekarstwa chroniącego przed wyginięciem trafia do apteki, kiosku ruchu, na cmentarz,  aż wreszcie wszyscy lądują w gabinecie strachów w wesołym miasteczku. Tam każdy z nich uświadamia sobie, że najbardziej przerażające jest to, czego każdy sam boi się najbardziej oraz że nie ma leku na to, co nieuniknione. Po odrzuceniu oferty Diabła proponującego bohaterom długowieczność (za iście diabelską cenę duszy), wszyscy wsiadają do balonu. W trakcie lotu pojmują, że jedyną rzeczą, która się w życiu naprawdę liczy jest Tu-i-teraz, a przyjaźń, jeśli będzie prawdziwa, "może zaskarbić sobie uwagę Wieczności". 

To przede wszystkim opowieść o przyjaźni, ale także afirmacja życia i umiejętności czerpania radości z każdej jego chwili. To wreszcie ilustracja tezy, według której nasze życie trwa dopóki, dopóty istniejemy w pamięci najbliższych.

Scena Wspólna, 22 listopada, godz. 11.00

Wiek - od 7 lat

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

Na wydarzenia Sceny Czytanej obowiązują bilety. Cena - 2 zł.

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł. Fakturę za bilety zakupione on-line można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Możliwość zakupienia biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatnośc tylko gotówką.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Data: 22 listopada
Miejsce: Scena Wspólna