Nadciąga Finale Biennale!

I znów będzie nam "Do śmiechu". W weekend 7 - 9 paździenika podsumowujemy 21. edycję festiwalu.

Finale Biennale naszpikowane jest wydarzeniami. Wraca do nas Traktat o wykradaniu owoców, który miał premierę w czerwcu, przyjedzie Wrocławski Teatr Lalek ze spektaklem Piekło - Niebo. Będzie też kolejna okazja do zobaczenia koncertu AJDE!

A w tym wszystkim biennalowi Obserwatorzy będą dyskutowć, podsumowywać, wymyślać i kreować pomysły na kolejny festiwal. To już za dwa lata!

Zapraszamy na Scenę Wspólną i do Teatru Polskiego w Poznaniu.

dzień godzina tytuł wiek forma wstęp bilety miejsce
 

FINALE BIENNALE

7

sb.

18.00 Piekło - niebo  od 7 lat spektakl   9/7 zł*  Bilety24 TEATR POLSKI

8

nd.

11.00 Piekło - niebo   od 7 lat  spektakl   9/7 zł*  Bilety24 TEATR POLSKI
16.00 Ajde!  7-12 lat koncert  9/7 zł*  Bilety24 SCENA WSPÓLNA
18.00 Traktat o wykradaniu owoców  7-12 lat  spektakl  9/7 zł*  Bilety24 TEATR POLSKI

9

pn.

10.00 Traktat o wykradaniu owoców  7-12 lat  spektakl 9/7 zł* 

WYPRZEDANE

TEATR POLSKI
 

PIEKŁO - NIEBO (Wrocławski Teatr Lalek)

Spektakl w reżyserii Jakuba Krofty to baśniowe widowisko, którego akcja rozgrywa się między ziemią, niebem i piekłem. 

Główna bohaterka, mama siedmioletniego Tadzia – miłośnikom muzyki klubowej znana jako DJ DAJE RADĘ - trafia do nieba. Szybko jednak uznaje, że jej czas na ziemi jeszcze się nie skończył i że za wszelką cenę musi wrócić na ziemię do swojego synka. W trakcie ucieczki z zaświatów poznaje diabła, który chciałby zostać człowiekiem, archanioła, który kiedyś był człowiekiem, oraz własnego tatę, który jest tylko połową człowieka. 
Tę trochę wesołą, a trochę smutną historię opowiada nam Tadzio, który po odejściu mamy schował się w szafie i nie chce z niej wyjść. Wraz z nim przeżywamy stratę i próbujemy się z nią pogodzić.

PIEKŁO – NIEBO to spektakl o miłości i przemianach, które musimy akceptować, żeby żyć pełnią życia. A jednocześnie o kobiecej sile, buncie, niezgodzie na to, co przynosi nam los. I o tym, że matki zawsze DAJĄ RADĘ.

TRAKTAT O WYKRADANIU OWOCÓW

Trzy aktorki oraz muzyk zmierzą się w obecności widzów z tekstem Mariana Pankowskiego otwierającym pole dla wyobraźni, rozbudzającym abstrakcyjne myślenie, a do tego mądrym, jak na traktat przystało. Filozofia to poważna sprawa, więc i śmiech traktowany jest tu na poważnie, czyli z… poczuciem humoru. Projekt został nagrodzony w konkursie "DO ŚMIECHU".

AJDE!

Wydarzenie inspirowane jest muzyką bałkańską oraz legendą Nasreddina Hodży, legendarnego filozofa z Anatolii, bohatera niezliczonych baśni i humorystycznych opowiastek. Pełna energii oraz radości muzyka zespołu Tsigunz Fanfara Avantura i miniaturowe anegdoty o ceniącym dowcip Hodży zabiorą nas w podróż przez rytmy Bułgarii, Serbii, Macedonii, Grecji, Turcji i krajów arabskich. Koncert wzbogacony został wizualizacjami, przybliżającymi niezwykłe pejzaże dźwiękowe tych regionów.


Prosimy o zwrócenie uwagi na to, że część wydarzeń odbywa się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą) a część w Teatrze Polskim w Poznaniu (27 Grudnia 8/10).

Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność gotówką.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Data: 7 - 9 października
Miejsce: Teatr Polski w Poznaniu/Scena Wspólna