NieCodzienne kino nadciąga!

Zapraszamy 12 maja do Nowego Kina Pałacowego na to niezwykłe wydarzenie. 

Na III edycję festiwalu zapraszają organizatorzy: Zespół Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu we współpracy z Kinem Pałacowym w Centrum Kultury Zamek oraz Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Twórcy o Festiwalu:

Pomysł zrodził się podczas tworzenia filmu „Sen nocy nie tylko letniej”, realizowanego w ramach projektu „Wielka Przygoda z Filmem” pod opieką artystyczną reżysera Jacka Filipiaka. Oczarował nas efekt końcowy pracy amatorów i profesjonalistów. Wraz z uczniami chcieliśmy pokazać nasz film szerszej publiczności. Brakowało Nam festiwalu, w którym znalazłoby się miejsce na filmy z udziałem Osób z Niepełnosprawnością, spełniających się w roli aktorów i twórców, bez sztucznych wzruszeń, wywołujących jedynie litość i współczucie widza. Stworzyliśmy więc własny festiwal!

Chcemy wywoływać współczucie tylko wtedy, kiedy jest elementem prezentowanej przez twórców sztuki filmowej. Wychodzimy ponad niepełnosprawność poruszając aktualne i uniwersalne tematy. Wzruszamy, bawimy i pobudzamy do myślenia za pomocą stworzonych filmów. Spotykamy się i rozmawiamy na ich temat, wspólnie zmieniając postrzeganie Osób Niepełnosprawnych przez społeczeństwo.

Kinga Malik-Gunia i Ewa Woźniak

Program Festiwalu:

Pełny program do pobrania TUTAJ.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Festiwalu: WWW.FFNC.PL

ekipa FFNC

Data: 12 maja
Miejsce: Kino Pałacowe w Poznaniu