Półmetek Biennale tuż za rogiem!

Zapraszamy na Scenę Wspólną na cztery dni świętowania Biennalowego Półmetka!

Biennale Sztuki dla Dziecka odbywa się – jak sama nazwa wskazuje – co dwa lata. Poprzednią edycję fetowaliśmy w 2017 roku, więc teraz powinniśmy mieć przerwę, ale bez biennale jest jakoś pusto. Wymyśliliśmy zatem biennalowy… Półmetek. Chcemy podzielić się naszymi przemyśleniami i pierwszymi eksperymentami poświęconymi sztuce jako spotkaniu, bo takie właśnie jest nasze przewodnie, biennalowe hasło. Zapraszamy więc do aktywnego udziału w koncertowej wersji opery dla dzieci „Gwiezdnik” oraz w widowisku muzycznym „Mazel Tow!” inspirowanym kulturą żydowską oraz w spektaklu "Karmelek". Mamy nadzieję, że będą to dla Was ciekawe i twórcze doświadczenia.

Poza wydarzeniami dla dzieci i ich rodzin przygotowaliśmy także coś dla tych dorosłych, którzy są twórcami albo badaczami zajmującymi się sztuką dla dzieci i będą z nami współtworzyć przyszłoroczną odsłonę festiwalu. Dla nich przeznaczone jest Obserwatorium Sztuki dla Dziecka (pracownia 25 października i forum 26 października) oraz Miting Artystów (27 października), podczas którego omówimy projekty zgłoszone do biennalowego konkursu.

Spotkajcie się z nami w sztuce!

dzień godzina tytuł wiek forma wstęp bilety miejsce
 
PÓŁMETEK BIENNALE
 

25

czw.

10.00 Mazel Tow od 7 lat widowisko muzyczne 16/18 zł*

Bilety24

rezerwacje@csdpoznan.pl

Duża Scena

26

pt.

10.00 Gwiezdnik od 8 lat opera dla dzieci 16/18 zł*

Bilety24

rezerwacje@csdpoznan.pl

Duża Scena

27

sb.

17.00 Karmelek od 4 lat spektakl 16/18 zł* WYPRZEDANE Mała Scena

28

nd.

12.00 Mazel Tow od 7 lat widowisko muzyczne 16/18 zł* Bilety24 Duża Scena
17.00 Karmelek od 4 lat spektakl 16/18 zł* WYPRZEDANE Mała Scena

Mazel Tow - widowisko muzyczne

Wyobraźcie sobie, że przez szparę w podłodze podglądacie, jak dorośli bawią się na żydowskim weselu. Nie pozwolili Wam zejść na dół, ale przecież wcale nie jesteście jeszcze śpiący, a tam się tyle dzieje i muzyka gra tak głośno, że o śnie nie mam mowy! Wyobraźcie sobie, że w Waszym dziecięcym pokoju pojawiają się weselni goście, żeby opowiedzieć Wam coś na dobranoc. Co opowiedzą? Jak brzmi klezmerska orkiestra? Jak wygląda panna młoda? A jak pan młody? O tym przekonacie się na własne oczy i na własne uszy już niebawem. Jest szansa także i na to, że jednak na tym weselu zatańczycie.

na podstawie „Opowiadań dla dzieci” Izaaka Bashevisa Singera

tłumaczenie: Andrzej Polkowski

produkcja: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

reżyseria: Jerzy Moszkowicz

muzyka: Smutne Piosenki

choreografia: Paulina Wycichowska

kostiumy: Angelina Janas-Jankowska

wizualizacje: Dorota Wojciechowska

obsada: Piotr Dąbrowski, Paweł Siwiak

tancerze: Paulina Wycichowska, Agnieszka Doberska, Bartłomiej Kalinowski, Bartłomiej Raźnikiewicz

wiek: od 7 lat

czas: 60 minut

Gwiezdnik - opera dla dzieci (wersja koncertowa)

Czy to nie dziwne, że w operze śpiewa się zamiast mówić? Dziwne. Ale też niezwykłe. A nawet piękne. Czasem przecież słowa nie wystarczą, żeby wyrazić nasze uczucia. Wtedy z pomocą przychodzi muzyka. Dzięki niej pełniej brzmią zapewnienia o miłości, tęsknocie, smutku, żałobie…  Tak będzie i tym razem. Zapraszamy Was bowiem na operę dla dzieci. Mało tego – to opera współczesna, więc poza klasyczną orkiestrą usłyszymy także elektronikę i analogowe syntezatory dźwięku, niekonwencjonalne sposoby grania na instrumentach tradycyjnych, współczesne metody ekspresji wokalnej czy dźwięki zaczerpnięte z życia codziennego, zarówno nagrane wcześniej jak i wytwarzane w czasie bieżącym na scenie i widowni. A w wykonanie tego dzieła zaangażowani zostaniecie także Wy wszyscy siedzący na widowni.

muzyka: Jarek Kordaczuk

libretto: Katarzyna Mazur-Lejman

reżyseria Krzysztof Cicheński

obsada:

Kira: Anna Langner

Gwiezdnik: Jerzy Mechliński, bas

Aldura: Maria Domżał, sopran

Adara; Sylwia Złotkowska, alt

Furud: Tomasz Raczkiewicz, tenor

muzycy:

Anna Zielińska, skrzypce

Tomasz Goliński, klarnet / klarnet basowy

Alicja Rozwadowska, waltornia

Maciej Łakomy, puzon

Szymon Guzowski, kontrabas

Jarek Kordaczuk, monoctone

wiek: od 8 lat

czas: 80 minut

Karmelek

tekst: Marta Guśniowska

reżyseria: Bartosz Kurowski

muzyka: oho!koko

scenografia i kostiumy: Klaudia Laszczyk

teksty piosenek: Alicja Kruk (oho!koko)

występują: Elżbieta Węgrzyn, Marek Cyris, Marcin Ryl-Krystianowski

wiek: od 4 lat

czas: ok. 60 minut

Sztuka nagrodzona w 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży 2017 r. Druk w 42. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży. Spektakl współprodukowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Teatr Animacji w Poznaniu w ramach 22. Biennale Sztuki dla Dziecka. Sztuka jako spotkanie.

Co dobrego masz w sobie? Może masz dobre ręce, które rysują rysunki i kolorują rzeczywistość innym ludziom? Może masz dobrą głowę, która zadaje ciekawe i ważne pytania? Może masz dobre serce, które bardzo kocha innych ludzi? Karmelek, piesek, który mieszka w wiejskiej zagrodzie, nie wie, co ma w sobie dobrego. Poszukuje zatem czegoś niezwyczajnego, czym można się podzielić z innymi. Pomagają mu Krowa, Owca, Kura, Kogut. Jeśli masz ochotę pomóc Karmelkowi w jego poszukiwaniach, jeśli masz ochotę dowiedzieć się, co dobrego jest w Tobie, zapraszam Cię do teatru.

Więcej informacji na stronie Festiwalu: WWW.BIENNALEDLADZIECKA.PL
 

 


Data: 25, 26, 27 i 28 października
Miejsce: Scena Wspólna