Powraca Krzysztof Cover Baczyński

Scena Czytana zaprasza ponownie na sztukę Piotra Przybyły - już w najbliższy czwartek.
W dzisiejszym poszatkowanym świecie, a właściwie w cyberprzestrzeni znajdziemy wszystko. Są w niej ludzie-awatary, produkty na sprzedaż, miejsca, które znajduje Google Maps, jak na przykład Radom czy Mielno. Jest też Donbas i pojawiające się jak internetowy mem Aleppo. Problemy życia tu i śmierci na wojnie w oddalonych kawałkach świata, łączą się w relacjach Młodego z Matką na poziomie różnicy pokoleń i Młodego z Dziewczyną jako rówieśników. Wśród pokolenia 2000 idolem jest Pikaczu, a niedoścignionym marzeniem jest zostać uchodźcą, na którego czeka Państwo Islamskie. 
Dramat P. Przybyły nasycony jest językiem Internetu, portali społecznościowych, pojedynczych słów wydartych z różnych kontekstów kultury popularnej. Słowa stają się znakami bez znaczeń i znakami o zwielokrotnionym znaczeniu. Autor wykorzystuje ważne tematy łącząc współczesność z trawestacją wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego “jako cyberpoezji”. W zakończeniu sztuki, obok poety, pojawia się również Amy Winehouse - oboje istnieją jako ikony i obrońcy piękna.
Tekst porusza temat przywiązania i rozłąki, ale przede wszystkim wojny, która jednak przywołana jest jedynie z cyberprzestrzeni, za pośrednictwem mediów. 
 
 
 

Scena Wspólna, 9 listopada, godz. 18.00

obsada: Jakub Olejniczak, Marcin Kluczykowski

opieka reżyserska: Krzysztof Cicheński

Wiek: od 14 lat

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

Cena biletu na Scenę Czytaną - 4 zł

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione on-line można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność gotówką.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Data: 9 listopada
Godzina: 18.00
Miejsce: Scena Wspólna