Rusza 34. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

To już oficjalne! Festiwal Ale Kino wystartował z impetem!

Punktualnie o 11:00 w Multikinie 51 w Poznaniu oficjalnie rozpoczął się 34. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza! Wielkie to dla nas wydarzeniu uświetnili swoją obecnością Frances Østerfelt (artystka), Anna Kazejak (Przewodnicząca Jury Międzynarodowego Filmów Pełnometrażowych), Julka z misiem Zdzisiem, Grzegorz Ganowicz (Przewodniczący Rady Miasta Poznania), Jędrzej Solarski (Zastępca Prezydenta Miasta Poznania), Jacek Byczyk (dyrektor I Oddziału PKO BP w Poznaniu), Michał Maćkowski (Dyrektor Regionalny Multikino S.A.), Bernd Sahling (przewodniczący Jury Międzynarodowego Filmów Pełnometrażowych dla Dzieci), Matsen Montsma (aktor z filmu „Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem”), Rock Demers (reżyser i twórca filmów dla dzieci oraz laureat Platynowych Koziołków).

(Wszystkich ich zobaczyć możecie na poniższym zdjęciu, patrząc od lewej strony.)

Dziękujemy również naszym partnerom oraz patronom medialnym, których przedstawienie również miało miejsce podczas pierwszego seansu naszego Festiwalu pt. „Bitwa na śnieżki” w reżyserii Jean-Francois Pouliot.

Za przybycie dziękujemy również naszej publiczności, bo przecież to właśnie dla niej organizujemy w tym roku ponad 150 filmów z całego świata i blisko 200 gości, którzy przyjeżdżają do nas dzielić się swoim doświadczeniem z widzami odpowiadając na pytania z publiczności po poszczególnych filmach.

 

Data: 27 listopada - 4 grudnia
Miejsce: Multikino 51, CK Zamek, Scena Wspólna