Scena Czytana czeka na Was w poniedziałek

Już w najlbliższy poniedziałek macie okazję usłyszeć w interpretacji znakomitych aktórów Teatru Nowego w Poznaniu sztukę Dom Rozwianych Złudzeń.

Zapraszamy na kolejną odsłonę Sceny Czytanej - tym razem dla widzów już od 9 lat.

„Wnętrze małego domku, jeden pokój, jedno okno, jedne drzwi. Pojawia się Pan Sakiewka, obładowany różnymi przedmiotami, przekręca klucz. Odmierza krokami pomieszczenie, wydaje się być zadowolony. Wygląda przez okno.

Z drugiej strony nadchodzi Pan Ziarnko z walizką, ogląda domek z zewnątrz. Pan Sakiewka staje się uważniejszy. Pan Ziarnko wkłada klucz do zamka, otwiera drzwi i cudem udaje mu się uniknąć uderzenia rozpędzoną patelnią. Wycofuje się, szybko zamyka drzwi i w końcu ostrożnie zagląda do środka przez okno. Decyduje się spróbować jeszcze raz.”

Pan Ziarnko i Pan Sakiewka do dziś w ogóle nie wiedzieli o swoim istnieniu. I tak pozostałoby pewnie na zawsze gdyby nie fakt, że przyszło im zmierzyć się z bardzo nietypową sytuacją. Oboje, spełniając swoje największe marzenie, kupują domek nad morzem. Przy przeprowadzce pojawia się jednak pewien mały, maluteńki problem, okazuje się bowiem, że kupili ten sam dom…

Jedna nadmorska posiadłość. Dwóch właścicieli. Wiewiórka i ogromna ilość mebli. Pan Ziarnko i Pan Sakiewka muszą jak najszybciej poszukać rozwiązania. Tylko jakiego?

Po czytaniu zapraszamy na spotkanie ze scenografką Katarzyną Podgórska-Glonti (Pracownia Projektowania Scenografii na Wydziale Architektury i Wzornictwa UAP w Poznaniu) oraz aktorami Aleksandrem Machalicą i Radosławem Elisem.

Prowadzenie całości: Krzysztof Cicheński, teatrolog z UAM w Poznaniu.

Scena Wspólna, 30 maja, godz. 18.00
Wiek: od 9 lat
Tekst: Ingeborg von Zadow
Przekład: Lila Mrowińska-Lissewska
Czyta: Aleksander Machalica i Radosław Elis
Prowadzenie całości: Krzysztof Cicheński, teatrolog z UAM w Poznaniu

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

Na wydarzenia Sceny Czytanej obowiązują bilety. Cena - 2 zł.

Bilety do kupienia na Bilety24

System Bilety 24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł. Fakturę za bilety zakupione on-line można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Zapraszamy do przesyłania rezerwacji miejsc na adres rezerwacje@csdpoznan.pl

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44)

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko po uprzednim dokonaniu rezerwacji. Płatność gotówką.

Prosimy o odbieranie rezerwacji MINIMUM 30 minut przed wydarzeniem. Po tym czasie rezerwacje będą ANULOWANE.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Data: 30 maja
Godzina: 18.00
Miejsce: Scena Wspólna