A w niedzielę na Wspólnej spotkanie z Panem Lampą i Gupikiem

Niedawno obchodzony Światowy Dzień książki to dobra wymówka, żeby wpaść do nas na Czytania.

W najbliższą niedzielę przygotowaliśmy dla Was dwa. 

Tomek Nowaczyk - Gupik ma szczęście

Gupik ma szczęście! to literacki debiut Tomka Nowaczyka, artysty kabaretowego, związanego z poznańską grupą Czesuaf. Zbiór wierszy dla dzieci to efekt pracy dwóch artystów: słowa autorstwa Tomka Nowaczyka oraz idealnie współgrające z rymowankami ilustracje, stworzone przez znanego rysownika Marcina Skoczka.

Gupik ma szczęście! to zbiór dwudziestu czterech zabawnych wierszyków dla dzieci, wydanych w czerwcu 2015 nakładem poznańskiego wydawnictwa BookFlow. W każdej z rymowanek można znaleźć ciekawą fabułę, niebanalne rymy, zabawę słowem oraz dowcipne i zaskakujące puenty. Wiersze cechuje również niecodzienne poczucie humoru, które jest największym atutem zbioru.

Wiersze autorstwa Tomka Nowaczyka to opowieści inspirujące do aktywnej zabawy słowem zarówno najmłodszych czytelników, jak i tych nieco starszych. To świeże spojrzenie na poezję, a tym samym, kolejna wartościowa pozycja wśród literatury dla dzieci. (czasdzieci.pl)

Czyta: Anna Langner

wiek - bez ograniczeń

30 kwietnia, godz. 16.30, Scena Wspólna

Do udziału w czytaniu uprawnia bilet na dowolne wydarzenie na Scenie 30 kwietnia

fot. Mateusz Matuszewski

Malina Prześluga - Pan Lampa

Pan Lampa to z pozoru zwyczajny, miły, zajadający się budyniem staruszek. Jedna rzecz odróżnia go jednak od tych zwyczajnych staruszków, których wszyscy znamy. Głowa Pana Lampy…świeci! Pewnego dnia, ot tak sobie, zaczęła i tak już pozostało. Pan Lampa razem ze swoją ulubienicą Piesą mieszka w wielkim Domczysku. Oboje bynajmniej nie czują się samotni, gdyż dom zasiedla także cała wesoła zgraja najróżniejszych i najdziwniejszych lokatorów, wśród których znajdują się m.in.: uwielbiająca straszyć dzieci Pani Straszyńska, pożerające smutki Siostry Gryzak, oglądająca świat "do góry nogami" Babcia Drapcia czy też Pan Dosłowny, przy którym trzeba bardzo uważać na słowa. Świat tej osobliwej kompanii scala mądrość i dobroć Pana Lampy oraz wiernie towarzyszącej mu i pomagającej we wszystkmi Piesy. Pewnego dnia jednak do Domczyska zawita Ciemność. Czy uda jej się ugasić światło Pana Lampy?

Scena Wspólna, 13 kwietnia, godz. 17.00

Czytają: Aleksander Machalica, Katarzyna Romańska, Magdalena Dehr

Czytanie dla dzieci od 7 lat

Bilety do kupienia na Bilety24

fot. Mateusz Matuszewski

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

Cena biletu na Scenę Czytaną - 4 zł

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł. Fakturę za bilety zakupione on-line można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność gotówką.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Data: 30 kwietnia
Miejsce: Scena Wspólna