A w poniedziałek - Scena Czytana!

Poznajcie Hiro, nastolatka o bujnej wyobraźni, bohatera sztuki Hiro von Welt.

Thilo Refferta, autor tekstu, znany jest już w Polsce m. in. z dramatu Nina i Paul. W Hiro von Welt główną postacią jest nastoletni chłopiec. Właśnie przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do innego miasta. W szkole jest kimś „nowym”. Czy zmiana środowiska oznacza także nowych przyjaciół?

Hiro, aby zwrócić na siebie uwagę rówieśników i odnaleźć się w zastanej rzeczywistości, zaczyna… zmyślać. Wymyśla najróżniejsze kłamstwa (m.in. że potrafi nawiązać kontakt kosmosem), a dzięki wrodzonemu talentowi do snucia opowieści przychodzi mu to niezwykle łatwo.  Czy aby na pewno jest to słuszna droga do uzyskania aprobaty kolegów i koleżanek?

Pewnego dnia chłopiec, błądząc po nieznanym mu jeszcze mieście, trafia na starówkę i intrygujący antykwariat, z którego zabiera (kradnie?) starą, „dziwnie pachnącą” książkę. Są to Niezwykłe przygody Barona Münchhausena. Pochłonięty zawartymi w niej nieprawdopodobnymi opowieściami postanawia powiedzieć w szkole, że to najprawdziwsze wydarzenia z życia jego dziadka. Koledzy są zachwyceni i słuchają Hiro z zaciekawieniem…

Czy prawda wyjdzie na jaw? Przecież takie przygody rodem z  science-fiction nie zdarzają się w prawdziwym życiu. Czy, jeśli kłamstwo się wyda, Hiro czeka kolejna zmiana szkoły? Czy wszystko będzie stracone?

Czyta: Piotr Dąbrowski

Po czytaniu zapraszamy na spotkanie z tłumaczką tekstu Lilą Mrowińską-Lissewską oraz aktorem Piotrem Dąbrowskim, które poprowadzi Krzysztof Cicheński, teatrolog z UAM w Poznaniu.

Scena Wspólna, 4 kwietnia, godz. 18.00

Wiek: od 12 lat

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

Na wydarzenia Sceny Czytanej obowiązują bilety. Cena - 2 zł.

Bilety do nabycia na Bilety24.

System Bilety 24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł. Fakturę za bilety zakupione on-line można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Zapraszamy do przesyłania rezerwacji miejsc na adres rezerwacje@csdpoznan.pl

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44)

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko po uprzednim dokonaniu rezerwacji. Płatność gotówką.

Prosimy o odbieranie rezerwacji MINIMUM 30 minut przed wydarzeniem. Po tym czasie rezerwacje będą ANULOWANE.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Data: 4 kwietnia
Godzina: 18.00
Miejsce: Scena Wspólna