Zapraszamy na biennalowy, Bigbitowy Dzień Dziecka!

Bilety na ten wyjątkowy koncert są już w sprzedaży!

Najgłośniejszym akordem nadchodzącego 22. Biennale Sztuki dla Dziecka będzie Bigbitowy Dzień Dziecka – na tym koncercie w rytm mocnego uderzenia bawić się będą wszystkie pokolenia.

1 czerwca o godz. 17.00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek zabrzmią takie ponadczasowe hity, jak „Stary niedźwiedź”, „Jedziemy autostopem”, „Anna Maria”, „Trzynastego” „Roll Over Beethoven”, „Rings of Fire” i „Niedziela będzie dla nas” i inne wspaniałe beatowe piosenki z lat 60’ i 70’ - w sumie aż siedemnaście szalonych kawałków. Zagrają poznańskie Muchy i ich znakomici goście: Ania Rusowicz, Ania Brachaczek, Lesław Strybel i Tomasz Grdeń. Zatańczymy wspólnie z grupą Swing Craze (która nauczy kroków nawet najbardziej odpornych).

Bigbit to muzyka przy której bawili się dziadkowie i pradziadkowie współczesnych dzieci. Rodzicom również nie była obca. A teraz starsi zapraszają do niej dzieciaki. Bigbit rozrusza każdą imprezę: czy to będzie prywatka, czy domówka, czy potańcówka, czy też dyska. Kiedyś tańczyło się go przy adapterze, zwanym także gramofonem. Dzisiaj zastąpiły go komputer i telefon. Ale najlepsza bigbitowa impreza rozkręca się zawsze z muzyką na żywo. Zapowiada się więc wyjątkowo czadowy Dzień Dziecka!

Koncert odbędzie się w ramach festiwalu 22. Biennale Sztuki dla Dziecka. Sztuka jako spotkanie, które potrwa od 27 maja do 2 czerwca 2019. Co dwa lata z różnych stron Polski zjeżdża się do Poznania mnóstwo ludzi, żeby głośno, dobitnie oraz interesująco przypominać o tym, jak ważna jest twórczość uprawiana dla dzieci i z dziećmi, żeby tę twórczość badać i o niej dyskutować, ale przede wszystkim po to, żeby w festiwalowej atmosferze cieszyć się nią. Tegoroczne spotkanie będzie miało charakter szczególny, bo temat najnowszej edycji Biennale to właśnie spotkania w sztuce: na różnych poziomach i w różnych aspektach. Spotykać się będą zatem w licznych konfiguracjach artyści i widzowie, juniorzy i seniorzy, a także różne artystyczne dziedziny sztuki: teatr, film, sztuki wizualne, muzyka.

 

Bigbitowy Dzień Dziecka, Sala Wielka CK Zamek, 1 czerwca, godz. 17.00

Wystąpią: Muchy, Ania Rusowicz, Ania Brachaczek, Lesław Strybel i Tomasz Grdeń oraz grupa Swing Craze

Bilety na koncert online dostępne od 1 kwietnia w serwisie Bilety24 oraz w kasie Teatru Animacji od 6 maja.

cena: 5 zł

wiek: od lat 5 do nieskończoności

czas: 90 minut

Zapraszamy!

Data: 1 czerwca
Godzina: 17.00
Miejsce: Sala Wielka CK Zamek