Karmelek

Karmelek, Marta Guśniowska

Karmelka kocha się od pierwszego wejrzenia. Do nas przybył… pocztą wysłany przez Martę Guśniowska. Jako pierwsi poznali go jurorzy Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Natychmiast został nagrodzony. Potem spotkali się z nim aktorzy, żeby przygotować głośne czytanie sztuki. Widzowie usłyszeli ją na warsztatach dramaturgicznych w Obrzycku. Choć tekst przeznaczony jest dla małych dzieci, wszystkie stare teatralne wygi z całej Polski zasiadające wtedy na widowni, natychmiast wciągnęły się w historię uroczego pieska, karnie odpowiadały na pytania typu „jak robi kurka?” czy „jak robi krówka?”, pękały ze śmiechu przy przezabawnych didaskaliach, a na koniec płakały prawdziwymi łzami, szczerze wzruszone opowieścią o prawdziwej przyjaźni. 

Co dobrego masz w sobie? Może masz dobre ręce, które rysują rysunki i kolorują rzeczywistość innym ludziom? Może masz dobrą głowę, która zadaje ciekawe i ważne pytania? Może masz dobre serce, które bardzo kocha innych ludzi? Karmelek, piesek, który mieszka w wiejskiej zagrodzie, nie wie, co ma w sobie dobrego. Poszukuje zatem czegoś niezwyczajnego, czym można się podzielić z innymi. Pomagają mu Krowa, Owca, Kura, Kogut. Jeśli masz ochotę pomóc Karmelkowi w jego poszukiwaniach, jeśli masz ochotę dowiedzieć się, co dobrego jest w Tobie, zapraszam Cię do teatru.

Karmelek

produkcja: Centrum Sztuki Dziecka i Teatr Animacji

w ramach 22. Biennale Sztuki dla Dziecka. Sztuka jako spotkanie

spektakl dla dzieci od 4 lat

czas: ok 60 min

tekst: Marta Guśniowska

reżyseria: Bartosz Kurowski

muzyka: oho!koko

scenografia i kostiumy: Klaudia Laszczyk

teksty piosenek: Alicja Kruk (oho!koko)

występują:

Elżbieta Węgrzyn, Marek Cyris, Marcin Ryl-Krystianowski

produkcja: Izabella Nowacka i Wojciech Nowak

opieka merytoryczna: Zbigniew Rudziński

lalki i elementy scenograficzne wykonała Pracownia Teatru Animacji w Poznaniu pod kierownictwem Grzegorza Fijałkowskiego

dźwięk: Emil Gąsiorek

światło: Mateusz Matuszewski

Premiera odbyła się 30 czerwca 2018 na Scenie Wspólnej.