Scena Wspólna Centrum Sztuki Dziecka

Scena Wspólna jest nowym miejscem na kulturalnej mapie miasta Poznań. Miejscem wyjątkowym, stworzonym przede wszystkim z myślą o młodych widzach i ich edukacji poprzez sztukę. Obiekt zbudowany został w urokliwym miejscu przy poznańskiej Cytadeli. Nowoczesną przestrzeń budynku wypełniają głównie propozycje teatralne dla dzieci i młodzieży, ale także koncerty, projekcje, czytania, dyskusje, wystawy, warsztaty twórcze. W znacznej mierze są  to wydarzenia organizowane przez społeczność Zespołu Szkół nr 4 „Łejery” w Poznaniu i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, które to instytucje pełnią rolę współgospodarzy Sceny.

Centrum Sztuki Dziecka realizuje w ramach działalności Sceny program repertuarowy złożony  z zarówno z  produkcji własnych Centrum jak i ściśle wyselekcjonowanych wydarzeń gościnnych. W ramach stałego repertuaru CSD na Scenie Wspólnej można obejrzeć następujące spektakle:

Chodź na słówko i Chodź na słówko 2 na podstawie tekstu czołowej polskiej dramatopisarki dziecięcej Maliny Prześlugi w reżyserii Jerzego Moszkowicza.

Feniks powraca do domu na podstawie tekstu rosyjskiej dramatopisarki Jarosławy Pulinowicz w reżyserii Jerzego Moszkowicza.

Olbrzymek na podstawie dramatu kanadyjskiej autorki Suzanne Lebeau  w reżyserii Jerzego Moszkowicza.

Stopklatka na podstawie tekstu Maliny Prześlugi w reżyserii Łukasza Chrzuszcza.

Szczurzysyn – jeden akt o nienawiści na podstawie tekstu Roberta Jarosza w reżyserii autora.

Nina i Paul. Komedia romantyczna na podstawie tekstu niemieckiego dramatopisarza Thilo Refferta w reżyserii Jerzego Moszkowicza

Morfeusz Sen na podstawie tekstu i w reżyserii Jerzego Moszkowicza

Dupak na podstawie tekstu Piotra Bulaka w reżyserii Jerzego Moszkowicza

Jeremi się ogarnia. LOL na podstawie tekstu Szymona Jachimka w reżyserii Doroty Abbe

blisko w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak

Jagoda i nedźwiedzie na podstawie tekstu Karin Serres w reżyserii Jerzego Moszkowicza

Karmelek na podstawie tekstu marty Guśniowskiej w reżyserii Bartosza Kurowskiego

Sztuka bez babci na podstawie tekstu Beniamina Bukowskiego w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego

Poza stałym repertuarem Scena Wspólna prezentuje także działalność projektową Centrum, w której skład wchodzą takie wydarzenia jak: Festiwal Sztuka Szuka Malucha, Animator dla Dzieci, Biennale Sztuki dla Dziecka, Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!, Scena Czytana, interdyscyplinarne warsztaty twórcze w ramach Biblioteki Wyobraźni, czy też Międzynarodowych Warsztatów Niepokoju Twórczego Kieszeń Vincenta.

W plebiscycie organizowanym przez Poznański Informator Kulturalny IKS i Wydawnictwo Miejskie Posnania, działalność Sceny Wspólnej została uznana „Wydarzeniem Kulturalnym Sezonu 2013/2014”.

Uroczyste otwarcie Sceny z udziałem Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej odbyło się 17 września 2013 r.

Bieżący repertuar dostępny jest na stronie www.csdpoznan.pl w zakładce Scena Wspólna.

SCENA WSPÓLNA. ŁEJERY. CENTRUM SZTUKI DZIECKA

ul. Brandstaettera 1/ ul. Za Cytadelą

61-659 Poznań

Pokaż Scena Wspólna Łejery i Centrum Sztuki Dziecka na większej mapie

Od początku istnienia SCENY WSPÓLNEJ wsparcia finansowego w wyposażeniu technicznym udziela MINISTERSTWO KULTURY i DZIEDZICTWA NARODOWEGO w ramach Programu operacyjnego Rozwój Infrastruktury Kultury.
W 2013 roku dofinansowanie w kwocie 300 000 złotych przeznaczono na zakup podestów scenicznych, kompletu okotarowania, 4 mostów oświetleniowych, 12 reflektorów profilowych, 4 dimmerów, sterownika Alfa.
W 2014 roku dofinansowanie w kwocie 150 000 złotych przeznaczono na zakup 12 reflektorów PC 1000W, 6 reflektorów PC 300W, 7 reflektorów LED PAR RGBW, sterownika cyfrowego oraz wyposażono scenę w 6 sztankietów.