Pierwszy plan zdjęciowy Wielkiej Przygody za nami

Zakończono zdjęcia do pierwszego filmu 25. edycji Wielkiej Przygody z Filmem.

7 czerwca uczniowie klas 7 Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 przystąpili do realizacji swojego filmu. Przez 3 dni pod opieką artystyczną reżysera Tomasza Dettloffa oraz operatora kamery brali udział w planie zdjęciowym do swojego filmu Córeczka tatusia.

Bohaterka filmu od czasu kiedy jej ojciec nie wraca z kolejnej, niebezpiecznej misji, musi samotnie stawić czoła kolejnym wyzwaniom. Najtrudniejszy moment przychodzi gdy Julka dowiaduje się, że rodzina Roberta – chłopaka, który wzbudził jej sympatię – stoi za „wypadkiem” jej taty.

Film łączy konwencję gatunkowe komiksu i teen dramy.

Po zdjęcich powiedzieli:

Z mojej perspektywy, czyli perspektywy kierownika planu i dziecięcego reżysera, te trzy dni były naprawdę ciężkie. Gorące słońce bardzo nam doskwierało, ale mimo to świetnie się bawiłam i czułam się, jakbym była na planie jakiejś hollywoodzkiej produkcji (chociaż zdaję sobie sprawę, że tam pracownicy mają jeszcze ciężej). Uważam, że praca nad takim filmem dała mi dużo frajdy
i doświadczenia, dlatego mimo wysokiej temperatury na zewnątrz bardzo mi się podobało. Teraz czuję wielką satysfakcję z tego, że nam się udało i nie mogę doczekać się rezultatów.

Gaja Krzemińska (uczestniczka - klasa 7)

Dzięki temu projektowi miałam szansę zobaczyć, jak odbywa się realizacja filmu. Mogłam ujrzeć, co się dzieje za kulisami i zrozumiałam, jak ważne jest zorganizowanie i komunikacja podczas tworzenia. Zrozumiałam też, jak ciężka jest praca nie tylko aktorów, ale i reżyserów, operatorów czy kostiumologów. Ten projekt również pokazał mi, ile radości może przynieść realizacja filmu.

Franciszka Kubaszewska (uczestniczka - klasa 7)„Kolejna, 25-ta już Wielka Przygoda z Filmem jest dla mnie, jak zawsze, okazją do świetnej zabawy w kino. Jednak zabawy połączonej z dążeniem do uzyskania, na każdym etapie, profesjonalnego efektu – rzecz jasna w ramach posiadanych możliwości, jak i obiektywnych ograniczeń. Bowiem właśnie na wspólnej pracy profesjonalistów i młodych entuzjastów kina polega niepowtarzalna formuła tych warsztatów. A spotkanie z Grupą pełnych zaangażowania, bardzo młodych ludzi, którzy w czasie pracy odkrywają dopiero tajniki warsztatu filmowego, stając się Ekipą, przynosi prawdziwą satysfakcję.

Tomasz Dettloff (opieka artystyczna -reżyser)

W czerwcu rozpoczęto także zdjęcia do filmu pod opieką artystyczną Jacka Filipiaka. We wrześnie dokończenie planu i zdjęcia do pozostałych 2 filmów 25. Wielkiej Przygody z Filmem pod opieką artystyczną: Michała Rosy i Macieja Sterło-Orlickiego.

Projekt filmowy Centrum Sztuki Dziecka jest realizowany pod patronatem i wsparciem finansowym Stowarzyszenia Filmowców Polskich.