Ruszają zapisy na Letnie Pogotowie Sztuki!
Na program tegorocznego Letniego Pogotowia Sztuki składać się będą warsztaty twórcze w trzech obszarach sztuk wizualnych.
Dominować będą działania malarskie, tworzenie obiektów przestrzennych, instalacje, asamblaże, książka artystyczna w przestrzeni oraz teatr pudełkowy.
Z uwagi na duże zainteresowanie uczestników w latach poprzednich, planujemy po dwa warsztaty, przebiegające równolegle ale odbywające się codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 - 12.00, przy czym jeden z nich będzie przeznaczony dla grupy zorganizowanej, a drugi dla indywidualnych uczestników z rodzicami, opiekunami.
Warsztaty poprowadzą artyści i animatorzy kultury:
Aleksandra Andreeva, Joanna Buczak, Magda Chołuj, Krzysztof Dziemian, Małgorzata Kalinowska, Natalia Kołacz, Wojciech Nowak, Katarzyna Owsianna, Piotr Pawlak, Mateusz Pietrowski, Anna Sieńkowska, Elżbieta Szymańczuk, Marta Tracewska, Tadeusz Wieczorek, Krzysztof Wosik.
PROGRAM (zajęcia w godzinach 10.00 - 12.00)
Park na Cytadeli w pobliżu amfiteatru
4 lipca - Imprezownik, wesoło i śmiesznie, prowadzi Tadeusz Wieczorek
4 lipca - Kompas, prowadzi Mateusz Pietrowski
5 lipca - Labirynt niezwykłości, prowadzi Tadeusz Wieczorek
5 lipca - Horyzonty, prowadzi Mateusz Pietrowski
6 lipca - Tropiciel samotności, prowadzi Piotr Pawlak
6 lipca - Zróbmy sobie teatr, prowadzi Wojciech Nowak
7 lipca - Jeden dzień z życia, prowadzą Aleksandra Andreeva i Krzysztof Dziemian
7 lipca - Anty-marzenia, prowadzi Piotr Pawlak
8 lipca - Idealny świat, prowadzą Aleksandra Andreeva i Krzysztof Dziemian
8 lipca - W świecie BIG SIZE, prowadzi Anna Sieńkowska
11 lipca - Instalacja jak malowana, prowadzi Natalia Kołacz
11 lipca - Zróbmy sobie teatr, prowadzi Wojciech Nowak
12 lipca - Teraz otwieram swój świat, prowadzi Piotr Pawlak
12 lipca - Przeczytaj mnie i przytul, prowadzi Małgorzata Kalinowska
13 lipca - Garderoba - księga naszych nastrojów, prowadzi Krzysztof Wosik
13 lipca - Po nitce do wspomnień, prowadzi Małgorzata Kalinowska
14 lipca - Suszarnia wakacyjnych pomysłów i marzeń, prowadzi Krzysztof Wosik
14 lipca - Dawno, dawno temu… prowadzi Katarzyna Owsianna
15 lipca - Mój bohater, bohaterka, prowadzi Katarzyna Owsianna
15 lipca - Wszerz czy w poprzek?/ Wszerz i w poprzek, prowadzi Natalia Kołacz
Park Starego Browaru
18 lipca - Chcę być motylem, lekko latać w wietrze, prowadzi Joanna Buczak
18 lipca - Przestrzenne kolory, prowadzi Marta Tracewska
19 lipca - Głęboko schowane, prowadzi Joanna Buczak
19 lipca - Rzeczywistość pełna kształtów, prowadzi Marta Tracewska
20 lipca - Księga skarbów, prowadzi Elżbieta Szymańczuk
20 lipca - Lokomotywa, prowadzi Anna Sieńkowska
21 lipca - Sekretne życie książki, prowadzi Elżbieta Szymańczuk
21 lipca - Zróbmy sobie teatr, prowadzi Wojciech Nowak
22 lipca - FANTAZJO fobie, prowadzi Magda Chołuj
22 lipca - Poranne leżakowanie, prowadzi Tadeusz Wieczorek
Grupy zorganizowane przyjmujemy po wcześniejszym ustaleniu terminu, uczestnicy indywidualni mogą brać udział w zajęciach bez zapisywania.
Udział w warsztatach jest odpłatny – 2 złote od uczestnika
Zapisy grup zorganizowanych przyjmujemy od 30 maja 2016 - tel. 61 64 64 473, w godz. 9.00 - 14.00 (od poniedziałku do piątku). Decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizatorzy:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,
tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl
Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań,
tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org
Partner: Stary Browar
Kurator projektu: artysta malarz Tadeusz Wieczorek
Projekt dofinansowany ze środków Miasta Poznania