Którędy do dźwięku? Sprawdźcie to z nami na Scenie Wspólnej!

W urodzinowy weekend zapraszamy na instalację oraz akcję twórczą Którędy do dźwięku.

Przyjęło się uważać, że tańczy się do muzyki. A czy może być odwrotnie? Czy to ruch może sprawić, iż usłyszymy dźwięki?
 
Ideą projektu jest właśnie zabawa w kreowanie muzyki poprzez wykonywanie określonych gestów, które sprawią, że rozbrzmiewać będzie muzyka. 

Twórcy:
Kompozycje, muzyka: Jarek Kordaczuk
Choreografia, taniec: Izabela Kościesza

INSTALACJA INTERAKTYWNA  - Którędy do dźwięku?... Pokazują to mapy pojawiające się na ekranie. Dźwięki ukryte w tubach wydobywamy zakrywając ręką otwór na wierzchu każdej z nich (bez dotykania tub!). Robimy to w kolejności pokazanej przez ścieżkę na mapie... oraz we właściwym czasie. Cztery symbole (kółko, krzyżyk, trójkąt i kwadrat) podświetlane cyklicznie w lewym górnym rogu pokazują rytm prawidłowego zakrywania tub. Rytm, który wyznaczany jest przez muzykę. Wsłuchaj się zatem w nią. Prawidłowo zakryta tuba zostanie oznaczona zieloną kropką. Ruszaj w trasę rozpoczynając od tuby wskazanej przez czerwoną strzałkę. Spróbuj dojść do końca zanim mapa zmieni się na następną.

Instalacja "zaprosi" uczestników do samodzielnych zabaw z tubami dźwiękowymi. Do zabawy zapraszamy całe rodziny :) 

Scena Wspólna, 15 września godz. 12.00, 16.00 i 16.30; 16 września, godz. 11.00, 11.30, 13.00, 14.30 i 15.00

Czas trwania: ok. 30 min.
Wiek uczestników: od 5 lat

AKCJA TWÓRCZA - Uczymy się tworzyć muzykę poprzez ruch i gest. W zasadzie robią to wszyscy muzycy. My jednak nie będziemy ani śpiewać, ani grać na instrumentach. Poszukamy dźwięków w inny sposób.

Poszukamy ich poruszając się pomiędzy obiektami rozstawionymi na podłodze. W każdym z tych obiektów ukryte są dźwięki. Znajdziemy sposób by je uwolnić. Będziemy mogli wówczas spacerować pomiędzy nimi wyzwalając coraz to nowe zdarzenia dźwiękowe. Stąd już niedaleko do stworzenia utworu muzycznego.
Wiemy jak pobudzać dźwięki, potrzebna nam zatem partytura. Tradycyjna partytura to książka z nutami na każdej stronie. Stronami naszej partytury będą mapy. Jakie mapy? Takie wyznaczające trasy pomiędzy obiektami na podłodze, mówiące nam którędy i w jaki sposób mamy dotrzeć do właściwego dźwięku. Czasami mapy każą nam iść ostrożnie, powoli. Czasami każą przyspieszyć a nawet biec ile sił w nogach... Tak, tak, w muzyce też czas nie czeka!

Gdy już nauczymy się je odczytywać będziemy mogli tworzyć nowe, własne. Będziemy też gotowi na pierwszy gest dyrygenta. A kiedy ten się pojawi, wykonamy najprawdziwszy, zakodowany w naszych nutach-mapach utwór muzyczny. I choć bez instrumentów staniemy się najprawdziwszą orkiestrą. Taką trochę rozbieganą...

Akcja twórcza polegać będzie na realizacji kolejnych, coraz trudniejszych map, aż do "zagrania" pełnego utworu pod przewodnictwem twórców wydarzenia. Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszamy całe rodziny.

Scena Wspólna, 15 września, godz. 15.00 i 16 września godz. 16.30

Czas trwania: ok. 45 min.
Wiek uczestników: od 5 lat


Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)


Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).


Bilety do kupienia na Bilety24

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej i Kartę Seniora udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.


Szanowni Widzowie!


Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.