Ogłaszamy program warsztatów ANIMATOR JUTRA!

Już w poniedziałek 17 czerwca ruszają zapisy na warsztaty dla dzieci ANIMATOR JUTRA!

Wymarzone, wytęsknione i cieszące się ogromną popularnością spotkania warsztatowe z twórcami potrwają cztery dni: od 8 do 11 lipca (w dwóch cyklach, w godzinach 10.00 - 12.00 i 13.00 - 15.00 - każda z godzin to inna grupa warsztatowa) w salach CK Zamek. Finałowy pokaz prezentujący filmy powstałe w ramach warsztatów odbędzie się 13 lipca o godz. 16.00 w Sali Wielkiej CK Zamek.

ZAPISY NA WARSZTATY ANIMATOR JUTRA rozpoczynają się 17 czerwca 2019, w godz. 9.00 - 14.00 (wcześniejsze zgłoszenia nie będą uwzględniane).

Udział w warsztatach możliwy jest WYŁĄCZNIE PO PRZESŁANIU MAILOWEGO ZGŁOSZENIA, które zawiera:

- imię i nazwisko dziecka

- wiek dziecka

- imię i nazwisko opiekuna

- adres mailowy oraz numer telefonu opiekuna

- tytuł i godzinę wybranego warsztatu

- zgodę na przekazanie imienia i nazwiska dziecka do kasy Centrum Kultury ZAMEK celem kupienia biletów na podstawie listy zgłoszeń.

Dzieci uczestniczą w jednym wybranym warsztacie przez cztery dni. Ze względu na duże zainteresowanie, jedno dziecko może uczestniczyć w jednym cyklu warsztatów.

Informacje (tel.) i rezerwacje (wyłącznie mail): Lucyna Perz, tel. 61 646 44 78

kom. 505 962 026, animatorjutra@csdpoznan.pl

Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji należy wykupić bilet w cenie 10 zł (za cały cykl warsztatowy). Bilety będą dostępne w kasie CK Zamek od 28 czerwca. Uwaga! Nie ma możliwości zakupu biletów online na warsztaty.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7 - 12 lat.

Szczegółowy program seansów filmowych zamieścimy niebawem!

WARSZTATY ANIMATOR JUTRA

Nasze pasje – warsztat w technice animacji rysunkowej

prowadzenie: Janusz Martyn (Polska)

Co kochają robić dzieci? Jakie są ich pasje, na co czekają najbardziej? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatów!

Dzieci zilustrują obrazem swoje najukochańsze zajęcie. Zaczniemy od projektu postaci, porozmawiamy o zasadach ich tworzenia i nadawania im charakterystycznych cech. Każdy narysuje też dekorację do swojego filmu oraz określi szkicem gesty odpowiadające danej scenie, nadając jej w ten sposób formę wstępnego layoutu. Następnie wykonamy szkicowy ruch, a po jego sprawdzeniu dodamy kolor. Ponadto każde dziecko nagra króciutki tekst mówiący o tym, co kocha. Film, który powstanie, będzie kalejdoskopem dziecięcych pasji.

Janusz Martyn – wykładowca, reżyser, animator, szef Działu Animacji Studia Filmowego Anima-Pol. Pracował m.in. przy polskiej edycji „Ulicy Sezamkowej”,„The Story of Little Tree” oraz animowanej wersji „Mr. Bean”. Film „Gdzie jest Nowy Rok?”, zrealizowany na zamówienie Telewizji Polskiej, w jego reżyserii, otrzymał międzynarodowe wyróżnienia.

Przygody figur geometrycznych – warsztat w technice animacji rysunkowej

prowadzenie: Mateusz Jarmulski (Polska)

Czy rysowanie figur geometrycznych przydaje się tylko na lekcjach matematyki? A może za pomocą kilku kwadratów, kół i trójkątów można stworzyć smoka lub ulubionego bohatera z gry komputerowej? Podczas warsztatów uczestnicy zaprojektują postacie używając figur geometrycznych. Ożywią je za pomocą techniki animacji rysunkowej oraz wymyślą niezwykłe przygody, w których „geometryczni” bohaterowie będą uczestniczyli.

Mateusz Jarmulski jest reżyserem filmów animowanych, scenarzystą i animatorem. Pracował m.in. w Studiu Filmowym Se-Ma-For, gdzie zajmował się efektami specjalnymi do filmu „Piotruś i Wilk” (Oscar 2008), przy produkcji filmu „Świteź” Kamila Polaka, w zespole tworzącym multimedialne projekcje dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jego filmy były emitowane, pokazywane i nagradzane na wielu festiwalach między innymi w Stuttgarcie, Seulu, Belgradzie czy Hiroszimie. Serial dla dzieci przedszkolnych „Przytul mnie”, który wyreżyserował, spotkał się z pozytywnym przyjęciem wśród publiczności telewizyjnej i festiwalowej. „Łowy” to jego najnowszy film autorski.

Skojarzenia – warsztat w technice animacji plastelinowej

prowadzenie: Veronica Solomon (Niemcy)

Najpierw zagramy w grę! Ktoś wypowie jedno słowo, a ktoś inny powie z czym mu się to kojarzy. Potem inna osoba znów wypowie jedno słowo, a ktoś dopowie swoje skojarzenia i tak dalej. W ten sposób powstaną krótkie słowne inspiracje, np. o dziwnych zwierzętach, które można spotkać w zoo, o tym co w zeszłym tygodniu opowiedział nam nasz najlepszy przyjaciel i w co wdepnęła czyjaś młodsza siostra... Wybierzemy najśmieszniejsze i najbardziej szalone pomysły i ożywimy je za pomocą plasteliny, drutu i innych przedmiotów. Dowiemy się, jak tworzyć proste, ale ekspresyjne postacie i rekwizyty, które będziemy animowali i przekształcali. Obiekty i stwory będą się ze sobą mieszały i ze wszystkich opowieści zbudujemy wielką, podobną do snu, sekwencję.

Veronica Solomon jest animatorką, autorką komiksów i ilustratorką. Specjalizuje się w animacji postaci z charakterem, takich jak piraci-outsiderzy czy też robaki-bandyci, występujących w dziecięcych produkcjach telewizyjnych. Jako niezależna twórczyni filmowa inspiruje się głównie mitami i nieporozumieniami, tak jak w filmie „Jak radzić sobie z nonsensem”. Jej film dyplomowy „Love Me, Fear Me”, zrealizowany na Uniwersytecie Filmowym Babelsberg, zdobył wiele międzynarodowych nagród, w tym nagrodę dla najlepszego filmu studenckiego podczas ubiegłorocznego Festiwalu ANIMATOR.


Labirynt – warsztat w technice animowanego kolażu

prowadzenie: Dorota i Andrzej Gosienieccy (Polska)

Podczas warsztatów powstanie film animowany, którego akcja będzie rozgrywała się w zamkowych „labiryntach". Uczestnicy kreatywnej zabawy zostaną zainspirowani do stworzenia projektu filmowego i wspólnego wykonania animacji. W czasie realizacji połączymy sekwencje pikselacji i wycinanki fotograficznej, aby stworzyć oryginalną przestrzeń animacyjną, w której sami uczestnicy warsztatów staną się bohaterami filmu.

Andrzej Gosieniecki – reżyser, scenarzysta, scenograf, artysta plastyk, twórca filmowy. Wykładowca filmu animowanego na uczelniach artystycznych (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Collegium Da Vinci, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej).

Dorota Bielecka-Gosieniecka – scenarzysta, scenograf, animator filmowy, kostiumograf. Autorka cyklu instalacji rzeźbiarskich na poznańskiej Malcie oraz scenografii do przedstawień Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Jako duet z powodzeniem realizują filmy animowane w autorskich technikach plastycznych i animacyjnych. Ich filmy były nagradzane i prezentowane na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. Wspólnie stworzyli i prowadzą Pracownię Animacji Filmowej w Centrum Kultury ZAMEK.


Jak działa nasze ciało? – warsztat w technice animacji wycinankowej

prowadzenie: Sylwia Szkiladz (Belgia)

Jak działa nasze ciało? Co dzieje się wewnątrz nas, gdy jesteśmy szczęśliwi lub gdy odczuwamy strach, a co, gdy ogarnia nas miłość? Spróbujemy na zajęciach odpowiedzieć na te pytania za pomocą wyobraźni i poezji. Będziemy animowali na podświetlanych stołach ciało wielkiej papierowej postaci, używając do tego celu przezroczystych celuloidów oraz bibuły. I ta postać będzie, zdjęcie po zdjęciu, nabierała życia pod naszymi palcami.

Sylwia Szkiladz – urodziła się w Sokółce na Podlasiu. Dorastała na terenie „zielonych płuc Polski” i ten region stał się dla niej inspiracją i rozbudził w niej zainteresowanie sztuką, a szczególnie animacją i ilustracją. Gdy miała osiem lat wyjechała z rodzicami do Belgii. Podczas nauki w La Cambre w Brukseli zrealizowała filmy: „Ślimaczek bez domu” (2012) – wspólnie z Gwendoline Gamboa, a także „Zupa truskawkowa” (2014). W 2015 roku, wspólnie z Aline Quertain, stworzyła film „Bardzo mały lisek”, wyprodukowany przez francuskie Studio Animacji Folimage. Obecnie pracuje jako freelancer, tworzy wideoklipy wraz z Jessicą Poon i animacje do serialu o roślinach „Les chroniques végétales”. Prowadzi też warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie mieszka i tworzy w Belgii, Francji i Polsce.